אני לא מסוגל לעשות משהו שמחייבים אותי

שאלה:

ישיחנה שלום! רציתי לשאול….
אני ברוך ה' אדם שמתפתח מאוד
ויש לי בעיה שהיום אני תופס עד כמה היא שורשית אצלי
אני לא מסוגל לעשות משהו שמחייבים אותי
איך מתגברים על יצר הרע הקטן הזה
אני יכול להיות בכולל לעשות שטייגען ביום שהראש כולל יתחיל להעיר לי על כמה חיסורים נגמר אני לא מסתדר
ועוד ככה בהרבה דברים בחיים איך מתגברים על הדבר הזה?

תשובה
שלום לך שואל יקר!
אתה כותב שאתה אדם ש'גודל' מאוד, ואני מניח שכוונתך לומר, שאתה מרגיש שאתה צומח עולה 'גודל' ומתעלה, באישיותך בלימודך ובסביבתך… יפה מאוד, אשריך מי כמוך, יהי רצון שתמשיך כך הלאה והלאה…
תראה, כמעט כל אדם בריא ואיכותי, משתוקק לעצמאות, זה מובנה בנו, טבע האדם שהוא כובש ורוצה להיות אדון לעצמו, אדון לפרנסתו, אדון להצלחתו, אדון למשפחתו.
לא רק שאין בכך חסרון כלשהוא, אלא שזאת מעלה גדולה מאוד, וככל שהיא קיימת יותר, מוכיחה היא כסימן על גדלות ועוצמת אישיותו של האדם.
הדרך היעילה ביותר של אדם לצמוח, היא לנהל את חייו, להיות עצמאי, לחשוב על דרכי התקדמות, ולפרוץ.
למשל אתה כאברך, אם תשב כל חייך ותלמד את כל מה שאומרים לך במדויק, אף שתתמיד מאוד, וסביר שאמנם תדע את תלמודך, אך למימוש עצמי ולאור גדול יתכן שלא תגיע..
אם תוסיף לחייך חופן של עצמאות, בכך שתעשה משהו שאתה החלטת לעשות, תלמד סוגיה כלשהיא שאתה חושק בה ותמצה אותה עד תום בכל צורה שהיא, הרי שחייך ישתנו מן הקצה אל הקצה, ותתחיל לבנות את 'תורתך' שלך ואת 'מקומך' שלך בעולם התורה…
יתכן מאוד שהיצר הרע הקטן הזה שמנקר בך, הוא בעצם 'יצר טוב מאוד' שמפכה בך, ודורש את שלו, דורש את מנת סיפוקו, דורש ממך להעניק לו את מה שמגיע לו ביושר, ואת מה שמגיע לך ביושר.
היצר הזה ככל שאתה 'גודל' הוא גם גודל ורוצה בכל מאודו את מאוויו חשקיו וסיפוקו, הוא רוצה שכשם שאתה נותן לאחרים, כן תתן לו גם עוצמה, מקוריות, פנימיות, וסיפוק..
עליך להיענות לו בחדווה, ולהבין את טובתך האלוקית הוא דורש, וכאן טמון עתידך בעז"ה…
נסה לראות איך אתה יכול להשביעו בדברי אלוקים חיים, בלימוד משלך, בהגיון משלך, בדברים שתפכה ממך החוצה, ולא להיפך…
זה יכול להיות אפילו דבר קטן, כמו לרשום בדף את חידושיך האישיים, את תחושותיך בלימוד הגמרא ולהדפיסם לאט לאט..
אם אתה באופייך מתקשה לעשות משהו שמחייבים אותך, אם אתה באופייך נמשך לרצון עז לקבל החלטות על עצמך בעצמאות גמורה, סימן הוא שיש בך תכונה של מנהיג, ועליך לנהוג כך בדיוק. עליך לנהוג כמלך, שקם בבוקר ויש לו מגוון החלטות להחליט על בני עמו, והוא היחיד שאחראי על כך, ובלעדיו הממלכה תימוט..
כאדם גדול, עליך לקום כל בוקר בתחושה שאתה יוצר את חייך, אתה מחליט מה קורה ולהיכן פניך מועדות. אתה אינך אדם שמובל על ידי אחרים, אתה אולי מסתייע על ידי אחרים, אבל את התוכנית של החיים שלך ושל כל רגע ורגע ביום שלך, אתה הוא שמוביל, אתה הוא שמחליט, אתה הוא שיוצר, אתה הוא שמנהיג..
עליך ליצור לעצמך חלומות ברורים גדולים, ואחר כך לייצר תוכנית ארוכה של דרך כיצד להגשים את אותם החלומות, ובדרך להסתייע בתבניות ובמסגרות שמתאימות לאותה הדרך ש'אתה' בחרת ודרכת בה.
אם תנהג כך, ואם חייך ייראו כך, הראש כולל ועוד אנשים בדרך, לא יציקו לך כל כך, כי לא הם אלה שמנחים את דרכך, לא הם אלה שאחראים על כך שתצליח, הם בסך הכול אנשים בדרך שזקוקים לך בצורה כזאת וכזאת…
אם תחשוב כך ותיישם, יקל עליך להתרכז במטרה, וכל השאר ייהפך לאמצעי בלבד, וכאמצעי הגישה שונה לגמרי לדברים…
אם תחשוב כך כל יום ויום כדרך ממשית ואמיתית, יבואו לראשך רעיונות ועצות שונות ומגוונות, איך להתקדם, איך להצליח, ואיך לנווט את ספינת נפשך למקום מבטחים…

אני מאחל לך באמת שתהפוך את ה'יצר' ל'יוצר'.
תבין ותפנים שדברי היו רציניים ביותר, ובהם תלויים חייך ואושרך בזה ובבא
וכמובן תעשה ותצליח
שלך
דוד DAVID924803@GMAIL.COM

גם לכם יש שאלה?

משהו מעיק על לבכם ואין לכם את מי לשתף? אתם מתמודדים עם קושי אבל מתביישים לשאול? כאן אפשר לשאול הכל!

השאלה תפורסם באתר רק אם תרצו בכך, ואם היא תאושר על ידי הוועדה הרוחנית (רוב התשובות שנשלחות אינן מפורסמות באתר). 

יש לך מה להוסיף?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שאלות נוספות באותו נושא:

איך לעודד לאהבת תורה

איך לעודד לאהבת תורה

בני, תלמיד כיתה ו' הוא ילד עדין ורגיש, אוהב לעזור בבית ולוקח אחריות. תמיד הוא הצטיין בלמודים כשהוא למד משנה הוא ידע את כל המשניות בע"פ עם הסבר לפרטי פרטים.

קרא עוד »

האם לקנות פלאפון חכם?

שלום, ראיתי שאתם עונים לשאלות מורכבות בדיסקרטיות, החלטתי לשאול. עברתי חיים סוערים ומלאי אתגרים,(הסיפור המלא שמור במערכת) אבל לא על זה אני רוצה לשאול אלא על משהו שמעסיק אותי כיום.

קרא עוד »

כל המעמסה נופלת עלי!

שלום לכם, יש לי שאלה שאולי פוגשת עוד נשים רבות, אך נראה לי שאצלי זה עמוק יותר. אני מרגישה מזה זמן רב המשרתת בבית, וזה שוחק אותי באופן בל יתואר,

קרא עוד »
דילוג לתוכן